Литекс и Локомотив (София) станаха поредните отбори от „А” група, който записаха победи в първите 1/16-финални мачове за Купата на България. Ловчанлии разгромиха Стартак (Варна) с 5:1, докато софийските „железничари” бяха далеч по-скромни срещу Калиакра и биха с 2:1.

Литекс надиграха тотално Спартак (Варна) в първия 1/16-финален мач от турнира за Купата на България и на практика си осигуриха участие в следващата фаза преди реванша във Варна, който е след повече от месец.

Домакините поведоха в 28-ата минута чрез Петър Златинов. След центриране на Десподов, Манолов овладя топката и подаде на Златинов, който с плътен удар я изпрати в мрежата на моряците. В 39-ата минута Златинов изведе Никола Колев в коридор и младокът технично преодоля вратаря Банков за 2:0. В 45-ата минута Александър Цветков покачи на 3:0. След шут на Десподов Банков изби, но Цветков бе точен при добавката.
Головата серия на „оранжевите” продължи и след почивката. Златинов се разписа за 4:0 в 47-ата минута с техничен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле. Мирослав Манолов също се разписа. Той вкара петия гол в мача в 60-ата минута, когато бе изведен сам срещу варненския вратар и без проблеми го преодоля.

Гостите стигнаха до почетни попадение в 77-ата минута, когато Ганчев засече центриране от дясно. До края на двубоя ловчалии пък пропиляха още няколко добри възможности за гол и пропуснаха да направят победата си по-изразителна.