Литекс се готви да отмъсти на Берое за загубата през есента с 1:2, пише "Тема спорт". Старозагорци са един от двата тима, които до момента са побеждавали ловчанлии в първенството. Освен тях, само ЦСКА е надделявал над отбора на Люпко Петрович (на два пъти).
Оранжевите приемат съперника си без четирима основни футболисти. Заради контузии отпаднаха Небойша Йеленкович, Джемал Берберович, Жуниор, Алехандро Сичеро и Станислав Генчев.

 В защита на мястото на венесуелеца ще играе Росен Кирилов, който е с основен принос за победата над Славия в сряда. Отдясно като титуляр ще започне Иван Бандаловски. В центъра на терена ще действат Роберт Попов и Сандриньо.

 Бето и Златинов ще водят атаката. Бибишков и Ивелин Попов също са в добра форма и не е изключено някой от тях да намери място в състава.
“Трябва да продължим успешната си серия. Представяме се все по-добре. Знам, че противникът няма да се предаде лесно, особено като се има предвид слабите му резултати напоследък. Не виждам обаче с какво могат да ни изненадат”, заяви треньора Люпко Петрович.

 В същото време стана ясно, че Литекс ще настоява за допинг-контрол след всички мачове от шампионата и от турнира за купата на България.

ПЛАМЕН ХРИСТОВ, "Тема спорт"