Шампионът Литекс е на път да привлече босненския нападател Деян Джерманович, който в момента е футболист на словенския Рудар (Веление), съобщава БТА.
22-годишният нападател е бил наблюдаван няколко пъти от представители на Литекс през есента, а контрактът му с Рудар изтича през юни. За Джерманович има два варианта да се присъедини към шампионите на България и лидери след есенния дял. Литекс може да го вземе веднага, ако плати трансферна сума, но може и да изчака до юни, когато Джерманович ще пристигне със свободен трансфер.
22-годишният футболист играе своя първи сезон с Рудар и втори в словенското първенство. Той е продукт на школата на босненския клуб Славия (Източно Сараево), след което преминава в словенския Кърка (Ново Терм). От това лято играе за "миньорите" и е вкарал 8 гола за 15 мача.

