Тази вечер един срещу друг се изправят отборите на Левски и ЦСКА в 127-то "вечно" дерби. Мачът на стадион "Георги Аспарухов" започва в 18:00 часа и ще бъде предаван пряко по bTV Action, както и онлайн на  www.sport.btv.bg.

Историята сочи Левски като фаворит в двубоя. "Сините" имат едва една загуба от ЦСКА, когато дербито се е състояло на "Герена". През 1985 година "червените" се налагат с 3:1. Левски е с по-добри показатели от своя съперник. Тимът от "Герена" се е поздравявал с успеха 52 пъти, докато "армейците" са с 41 победи.

И в двата лагера нямат проблеми с контузени състезатели. Наставникът на гостите Милен Радуканов ще се лиши единствено от услугите на Емил Гъргоров, тъй като жълтата карта на халфа не пристигна навреме от Румъния. Така по всяка вероятност в титулярния състав ще попаднат Караджов, Бандаловски, Стоянов, Трифонов, Попов, Маркиньос, Янчев, Делев, Тонев, Нелсън и Платини.

Очаква се старши треньорът на домакините Ясен Петров да заложи на следните 11. На вратата Митрев и пред него – Мюлдер, Милиев, Грийн, Минев, Йовов, Гаджев, Тасевски, Младенов, Матондо и Дембеле.

Рефер на двубоя е Антон Генов. Той ще ръководи вечното дерби за 11-ти път.