Шампионът Левски победи с 1:0 ЦСКА в дербито на България в мач от 21-ия кръг на "А" група, като вече има 6 точки преднина пред "червените". Единственото попадение отбеляза Христо Йовов в 19-ата минута. Нападателят излезе в изгодна позиция след щастлив рикошет в крака на Тунчев и от 15 метра не сгреши. Възпитаниците на Станимир Стоилов стояха по-добре на терена през първото полувреме, като имаха няколко възможности за гол, но вратарят Ивайло Петров се справи отлично. Единственото положение за "червените" преди почивката бе на Трика в 10-ата минута, когато вратарят Георги Петков спаси. През втората част играчите на Стойчо Младенов имаха тотален превес, но нямаха шанс да изравнят след удари на Трика и Удоджи. В последната минута удар на Александър Тунчев мина встрани от вратата.

Срещата започна с териториален превес за символичния домакин. След само няколко минути игра Робърт Попов бе спънат от Живко Милано в наказателното поле, но съдията Хелмут Флайшер реши играта да продължи. В петата минута вратарят Георги Петков излезе неразчетено, като не прецени една топка и се сблъска с Тиаго Силва и Живко Миланов. За негов късмет обаче ударът с глава на бразилеца не уцели опразнената врата. Пет минути по-късно Петков се реваншира с блестящ реакция след удар на Трика. Румънският халф преодоля технично Томашич, но ударът му по диагонала бе париран. Лека по-лека "сините" започнаха да се съвземат и създадоха едно добро положение чрез Бардон. Французинът навърза двама бранители на ЦСКА, но ударът му с левия крак бе спасен от Ивайло Петров.

Натискът на играчите в синьо се усили и така се стигна до 19-ата минута, когато Христо Йовов откри резултата. Най-дейният на терена Станислав Ангелов стреля от далеч, топката рикошира в Йовов, после в крака на Тунчев и изведе голмайстора сам срещу вратаря Петров. 30-годишният нападател стреля мигновено в долния десен ъгъл, като не устави шансове на стража на "армейците". От тук до края на полувремето шампионите имаха изцяло инициативата, като само добрата игра на Ивайло Петров запази резултата 1:0. Вратарят спаси удари на Йовов, Бардон и Боримиров. В 31-ата минута скоростна атака завърши с удар на 37-годишния Боримиров, но изстрелът попадна право в ръцете на Иво Петров. Последваха няколко добри подавания към Йовов, но той на два пъти се засуети и не успя да отиграе топката в наказателното поле. В една от малките си атаки преди почивката Тиаго Силва напредна от ляво и финтира два пъти Миланов, но се стигна само до ъглов удар. При последвалата атака Бардон с глава не успя да удвои.

Второто полувреме започна равностойно, като и двата тима нямаха положения. В 54-ата минута центриране на Йовов не беше преценено от Вальо Илиев, който не успя да спере топката и тя попадна в Бардон. Тъкмо преди да нанесе удар французинът бе спънат от Георги Илиев малко пред наказателното поле. Зад топката застана Йовов, но стреля на метър от вратата.

От този миг до края "червените" имаха по-продължително владеене на топката. Младенов замени игралия слабо Петре с Удоджи, което усили атаката на ЦСКА. Именно тъмнокожият нападател беше близко до изравняване в 69-ата минута, но ударът му мина на сантиметри от вратата на Петков. Малко преди това Удоджи проби от дясно и стреля, топката срещна ръката на Ричард, но попадна в Данчо Тодоров, който не успя да преодолее Петков. При последвалият ъглов удар Силва финтира син защитник, но не успя да нанесе голов удар. Последва нов слаб удар с глава на Георги Илиев, който също не затрудни стража на "сините".

Малко по-късно дойде най-големият пропуск на "сините". Христо Йовов напредна от ляво и центрира, но Боримиров с глава от 3 метра не успя да вкара втори гол. Постепенно наставникът Станимир Стоилов замени офанзивните си играчи Станислав Ангелов, Димитър Телкийски и Христо Йовов с Емил Ангелов, Миро Иванов и Георги Сърмов, като се опитваше всячески да запази резултата. Докато за ЦСКА в игра се появиха Стойко Сакалиев и Гийом да Заади, но не се запомниха с нищо особено.

В 75-ата минута Трика навърза трима играчи на Левски и отправи силен удар, но топката облиза горната греда на Петков. Две минути по-късно румънецът отново премина през трима играчи, като последва симулация за дузпа, наказана жълт картон. Натискът на ЦСКА стана все по-силен, но така и до чисти положения не се стигна. Въпреки това Евгени Йорданов надхитри Топузаков, като стреля в страни от вратата на Левски. Последната минута Александър Тунчев пропиля последната възможност да изравни, след като с удар с левия крак прати топката встрани от вратата на Петков. Бранителят нанесе красив удар от воле, след като бе оставен непокрит от синята отбрана.

ЦСКА: Петров, Тодоров, Тунчев, Илиев, Силва, Роберт Петров(66-Сакалиев), Кабус, Георги Илиев, Петре (57-Удоджи), Трика, Евгени Йорданов (79-Гийом)
Резерви: Ковачевич, Моралес, Котев,Сакалиев, Юруков, Удоджи, Гийом
Левски: Петков, Миланов, Топузаков, Томашич, Вагнер, Боримиров, Ричард, Ст. Ангелов (70-Ем. Ангелов), Бардон, Телкийски (62- Сърмов), Йовов (80-Миро Иванов)
Резерви: Митрев, Сърмов, Минев, Миро Иванов, Коприваров, Ем. Ангелов, Джайеоба
Жълти картони: Георги Илиев, Роберт Петров, Трика, Сакалиев, Телкийски
Стадион: "Васил Левски"
Главен съдия: Хелмут Флайшер

Зрители: 20 000