Отборът на Левски се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България след победа с 2:0 над Вихрен в 1/4-финалите.

В 12-та минута Жоазиньо центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, Георги Иванов се възползва от грешка на вратаря Лучини и откри резултата. Уго Сантош имаше възможност да изравни само две минути по-късно, но неговият изстрел не уцели рамката на вратата на Петков.

В 28-та минута момчетата на Емил Велев стигнаха до нов гол. Защитникът на Вихрен Еламе направи фатална грешка и македонският национал Дарко Тасевски пусна топката покрай Лучини за 2:0 в полза на Левски.

През втората част на терена се появи новото попълнение на Левски Фелипе Да Коща, като това же и негов официален дебют за "сините".

За Вихрен най-чистото положение в срещата пропусна Десислав Русев в 84-та минута.

Мачът, който се игра в Кюстендил, бе наблюдаван от отговорника за националните отбори Наско Сираков.