Левски разгроми Беласица със 7:1 в мач от 24-ия кръг на "А" група и записа най-убедителната си победа в първенството. "Сините" събраха 55 точки и се доближиха на точка зад лидера ЦСКА, който по-късно днес приема Ботев (Пловдив).

Срещата която се игра в Благоевград премина при пълно превъзходство на гостите от София и още в 6-та минута Георги Иванов откри резултата. Централният нападател засече с глава от границата на малкото наказателно поле центриране на Николай Димитров от ляво и записа 11-ото си попадение за сезона в първенството. Само шест минути по-късно обаче Георги Иванов беше заменен принудително от Иван Цачев със съмнение са счупена скула, след като при гола се сблъска с Клодиан Семина.

В 26-ата минута Левски пропусна отлична възможност да удвои аванса си. Христо Йовов центрира от фаул от дясно в пеналта и оставеният непокрит Цачев засече с глава, но топката премина над гредата. В 35-ата минута столичани все пак стигнаха до гол, макар и спорен. Цачев проби от ляво и центрира в малкото наказателно поле, Йовов засече от 3-4 метра, но Семина успя да избие. Главният рефер Богомил Маринов обаче прецени, че топката е преминала голлинията и посочи центъра, въпреки че телевизионните повторения показаха, че по-скоро попадение няма

Две минути преди почивката Беласица стигна до най-чистото си положение, когато Асен Георгиев стреля от фаул от 25 метра, но нацели страничната греда на Божидар Митрев.

В 52-ата минута петричани стигнаха до попадение. Сертич центрира от дясно към далечната греда и оставеният непокрит Асен Георгиев от въздуха от десетина метра прати топката в мрежата на Божидар Митрев. Малко по-късно Бижев беше изведен в добра позиция в наказателното поле, но Митрев успя да блокира удара му.

В 56-ата минута Йовов изведе Николай Димитров зад гърба на защитата на съперника, крилото напредна в ляво в наказателното поле и подаде към Георги Христов, който на празна врата направи 3:1.
Седем минути по-късно при подобна комбинация Георги Христов отбеляза втория си гол в мача. Николай Димитров изведе Йовов сам в ляво, той напредна и подаде към непокрития Христов, който от 5-6 метра преодоля Манолов.

Малко по-късно Николай Димитров проби от дясно, центрира към далечната греда и Георги Христов с глава от два метра не пропусна да направи 5:1. В 76-ата минута юношата Иван Цачев вкара първия си гол в официален мач за Левски. Той се разписа със силен удар след отлична асистенция на Живко Миланов от ляво.

Три минути преди края Жоазиньо проби от ляво и пусна отличен пас по тревата към непокрития Георги Христов, който от точката на дузпата със силен удар оформи крайното 7:1 с четвъртия си гол в мача и общо девети в "А" група за сезона.