Левски разби ЦСКА с 5:0 във Вечното дерби от международния детски турнир "ДИТ Къп" в Драгалевци. Възпитаниците на Елин Топузаков, родени през 2001 година, бяха категорично по-добрият отбор на терена и не оставиха никакъв шанс на противниците си от "армейската" школа.

Още в 3-ата минута "сините" поведоха, след като Владимир Сиромахов довкара избита топка от корнер, а само две по-късно Йордан Георгиев удвои преднината на Левски от дузпа.

В 34-ата Румен Даврански засече с глава центриране отдясно и направи резултата 3:0, а в 45-ата Кирил Славков вкара четвърти гол, като пусна топката покрай вратаря на ЦСКА в долния ляв ъгъл на вратата. Още в следващата атака пък Васил Сапунджиев оформи крайния резултат след пробив отляво и точен удар между краката на вратаря отбеляза петото попадение.

По-рано през деня Левски завърши наравно 2:2 със сръбския Аполон, след като успя да навакса пасив от 0:2 в последните 10 минути.