на живо

Левски бие, Фадига вкарва

"Сините" с трудна победа срещу Берое, червен картон на "Герена"

Левски най-после зарадва феновете си с победа. "Сините" измъкнаха 1:0 срещу Берое с гол на резервата Асими Фадига. Сектор Б на стадион "Георги Аспарухов" обаче остана празен заради бойкот на организираните привърженици след трите поредни загуби - от Лудогорец (1:5), ЦСКА (0:2) и Черно море (1:3).

Футболистите на Левски доминираха през целия мач и изпуснаха няколко удобни ситуации. През първото полувреме Евертон Бала уцели гредата, а секунди по-късно "сините" напразно претендираха за дузпа.

Фадига вкара единствения гол в 76-ата минута. Той се пребори за топката и с прецизен удар донесе скъпоценните три точки за своя отбор. Това беше и първо попадение на французина в първенството. В началото на сезона Фадига донесе равенството 1:1 срещу Айнтрахт Франкфурт в Лигата на конференциите.

Малко след гола Берое остана с човек по-малко след червения картон на Лучано Скуадроне, отсъден за удар с лакът срещу Асен Чандъров.

Левски измести Локомотив Пловдив от четвъртото място преди утрешния сблъсък на "смърфовете" с ЦСКА 1948. Берое пък ще трябва да се бори за оцеляването си, като завършва редовния сезон на 11-ата позиция и ще играят в плейофа за изпадане.