Отборът на Литекс се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България, след като победи с 5:1 тима на Несебър. Изненадващо отборът от крайморския град поведе в 15-та минута с гол на Венцислав Христов. Той надбяга защитата на "оранжевите" и изненада вратаря Тодоров за 1:0.

13 минути по-късно Литекс изравни. Точен бе Ивелин Попов, който реализира с удар от границата на наказателното поле. След множество пропуски ловчанлии успяха да поведат чак в 60-та минута. Тогава Ивелин Попов намери отлично новото попълнение Дока и той със силен удар отбеляза.

В 71-та минута Шандор центира към Ивелин Попов, който с глава отбеляза второто си попадение в двубоя за 3:1. До края на двубоя Бибишков и резервата Цветанов оформиха крайното 5:1, съответно в 75-та и 77-та минута.

Миньор (Перник) също е полуфиналист за купата, след като се наложи на стадиона в Бяла Слатина над Ботев (Криводол) с 4:1. Перничани откриха резултата в 17-та минута след успешна контраатака. Самет Ашимов центрира и Костадин Хазуров със силен шут от воле отбеляза. Играчите на Ботев се опитаха да изравнят, но междувременно получиха второ попадение. В 35-та минута Горан Янкович центрира и със задна ножица ефектно Костадин Хазуров покачи на 2:0.

Миньор продължи да играе на контраатаки и стигна до трето попадение в 63-та минута. Негов автор стана Горан Янкович, който излезе сам срещу вратаря Боян Данов и го прехвърли. В 77-та минута миньорци окончателно довършиха отбора от Западната "Б" група, след като Станислав Руменов вкара за 4:0 след пас на Янкович. Три минути преди края резервата Николай Владинов реализира почетното попадение за Ботев (Криводол).