В двадесет и петата минута Алберт Селадес се оказа най-съобразителен в наказателното поле на домакините и след като Сантиаго Солари удари греда, той успя да вкара топката за 1:0.

В самия край на полувремето тимът от канарските острови изравни чрез 19-годишния Владимир. Крайното 3:1 офромиха капитанът в този мач Хосе Мария Гутиерес–Гути и Франсиско Павон.

След отпадането на "Барселона", "Валенсия" и "Сарагоса" във втория кръг на надпреварата, сега към тях се присъединиха и отборите на "Алавес" и "Селта".

Баските бяха отстранени от "Спортинг Хихон" с 0:2, а тимът от Виго отстъпи с минималното 0:1 на "Саламанка" в продълженията, като победното попадение за домакините реализира перуанецът Пабло Сегара в 119-ата минута.