Отборът на Калиакра победи Миньор (Перник) с 2:1 в последен мач от 5-ия кръг на "А" група. Гостите откриха резултата в 27-ата минута, когато Костадин Марков се възползва от неразчетено излизане на Йордан Господинов и прехвърли вратаря на тима от Каварна. В началото на втората част обаче Иван Александров възстанови равенството.

При гола обаче останаха съмнения, че играчът на Калиакра е бил в положение на засада. Александров стана герой на мача, след като в 75-ата минута направи 2:1 след грешка на Олегов. Малко след това Миньор пропусна да стигне до равенството, след като ударът на Божиков бе избит от гол линията.

С успеха Калиакра се изкачи на 10-та позиция с актив от 7 точки, а Миньор продължава да бъде на дъното на подреждането без спечелена точка.