Отборът на Вили Вуцов Калиакра (Каварна) се изкачи на петата позиция в Източната "Б" група след минимална победа с 1:0 като гост на Шумен 2001. Единственото попадение отбеляза Иван Караджов в 35-ата минута. Светкавица също блесна извън собствения стадион след 2:0 над Добруджа в Добрич. Филип Флоров си вкара автогол в 32-рата минута на срещата. Десет минути преди заключителния сигнал на съдията Деян Христов затвърди успеха.

В другия от трите мача на Изток днес в Несебър едноименният отбор се наложи с 3:1 над Хасково. Половин час след началото Петър Кънчев откри за домакините. В 68-ата минута Даниел Добриков изравни. Дванайсет минути преди края Петър Колев изведе Несебър с гол напред. В 90-ата Момчил Желев подпечата успеха на домакините.

Преди утрешните мачове убедителни лидери продължават да са бургаските Нафтекс и Черноморец 919. В битката против изпадане са Локо (Стара Загора), АКБ Миньор (Раднево) и Добруджа като само един ще се измъкне.