Тази вечер от 21 часа България гостува на Малта в квалификационен мач от група „В” за Мондиал 2014. Момчетата на Любослва Пенев държат съдбата си в свои ръце, но нямат право на грешки – в момента заемаме второто място в групата, което дава право на бараж, и имаме една точка преднина пред Чехия, Армения и Дания.

България излиза в мача като фаворит – Малта е на последно място в нашата квалификационна група с едва 3 точки и отдавна изгуби шансове за класиране на Световното, освен това категоричната победа с 6:0 в София срещу същия съперник дава допълнително самочувствие на „лъвовете”.

Място за подценяване обаче няма, особено предвид важността на мача. Селекционерът Любослав Пенев заяви на пресконференцията преди мача, че в никакъв случай няма да допусне това да се случи и отбеляза, че съперникът играе доста добре на контраатаки и умее да се защитава.

Очаква се на 18-хилядния стадион "Та Кали" българският тим да има три промени в сравнение със състава, който падна от Италия преди дни.

Почти сигурно в игра се завръща изтърпелият наказание от един мач Георги Миланов. Най-вероятно футболист номер 1 на България за 2012-а ще заеме позицията в халфовата линия на Станислав Манолев, който игра само 53 минути срещу "адзурите". Прогнозира се на десния фланг на защитата да се появи имащият вкус към включванията в атака Радослав Димитров, вместо Йордан Минев. Възможна е и появата на Емил Гъргоров при избраната вече схема 4-4-2 за сметка на Александър Тонев. За тази промяна щабът обаче ще решава в последния момент и според резултатите от тактическите разигравания на официалната тренировка. Подобно и на мача с Италия, Любослав Пенев и сега е засекретил тотално състава и ще го обяви 75 минути преди началото на мача.