Българският футболист в редиците на Гренобъл Христо Янев се надява, че Христо Стоичков не го е забравил и пак ще го извика в националния отбор. „Силно желая пак да съм част от държавния тим”, призна Ицо пред „Гонг”. Вчера бившият играч на ЦСКА вкара единия от двата гола за Гренобъл при победата с 2:1 над Тур в мач от шестия кръг на френската Лига 2. Това беше неговото първо попадение за новия му тим.

За последно Христо Янев игра за България на турнира „Кирин Къп” през май в Япония. Тогава той влизаше като резерва и в двата ни мача срещу домакините (2:1) и Шотландия (1:5). Янев дори реализира победния гол срещу японците в последната минута. След това обаче той не беше извикан от Стоичков за контролата с Уелс на 15 август, както и за първите две европейски квалификации срещу Румъния и Словения в началото на септември.