Сръбският треньор Миодраг Йешич няма да бъде повече треньор на Литекс. Днес в изявление за официалния
сайт на клуба собственикът Гриша Ганчев заявява, че Йешич не е пожелал да продължи работата си.
"Г-н Йешич записа името си със златни букви в историята на футболен клуб Литекс и град Ловеч. За съжаление той не пожела да продължи договора си. Държа обаче да отбележа, че Йешич не само е отличен треньор, но такъв честен и достоен човек рядко се среща в българската футболна джунгла. Много треньори са минали
през клуба, но никой не е спечелил сърцето ми като него. В мое лице Миодраг Йешич остава в България истински приятел, на когото винаги може да разчита за всичко и по всяко време", се казва в зявлението на Ганчев.
Йешич дойде през есента в Ловеч, но игрите на отбора не убедиха, че той е правилният човек за поста. Отборът завърши на 4-то място, но не допусна загуба от първите три състава в класирането. Все пак Литекс спаси сезона, след като спечели купата на България.

