на живо

Десподов вдъхнови ПАОК за паметен европейски обрат (ВИДЕО)

Гръцкият гранд продължава към четвъртфиналите на ЛК

Кирил Десподов вдъхнови ПАОК за паметен обрат в Лигата на конференциите! Гръцкият гранд разгроми с 5:1 гостуващия Динамо Загреб в реванша между двата тима от осминафиналите, с което заличи пасива си от загубата с 0:2 на хърватска земя.

На Тумба, ПАОК поведе с 3:0 в рамките на четвърт час. Абдул-Рахман Баба откри резултата в 27', 5 минути по-късно Петър Сучич си отбеляза автогол, а в 37' бе точен и Брандън Томас.

Гостите върнаха интригата в началото на второто полувреме чрез Арбер Ходжа.

Десподов влезе в игра в 67' на мястото на Тайсон. На най-добрия български футболист за последните две години бяха нужни само няколко минути, за да остави своя отпечатък. В 73' Константинос Кулиеракис покачи на 4:1 след корнер, изпълнен от Десподов.

В 88' родният флангови футболист бе фаулиран от Йосип Мишич в наказателното поле, а Андрия Живкович превърна дузпата в гол, за да сложи точка на спора.

Жребият за фазата на най-добрите осем в турнира е утре.