България завърши наравно 1:1 с Дания в мач от група "Б" на световните квалификации след страхотен мач на стадион "Паркен".

Нашите можеха спокойно да си тръгнат и с трите точки от Копенхаген, но игра с ръка на футболист на домакините не бе забелязана от рефера Фърат Айдънус точно преди дузпата за датчаните.

Александър Тонев, Иван Иванов, Георги Миланов и Ивелин Попов пък пропуснаха изгодни положения за втори гол, който да реши всичко в наша полза.

Лошите новини в лагера на България са две - Николай Бодуров бе заменен принудително още в 23-ата минута, след като получи контузия, а Георги Миланов си изкара глупав жълт картон, който го вади за предстоящия мач с Италия на 6 септември.

Така България продължава без загуба в квалификациите, като до момента нашите са с две победи и четири равенства.

Ето и как се разви мачът минута по минута:

:
  • 90+4'
  • 90'
    Четири минути добавено време на мача
  • 89'
    Жълт картон за Георги Миланов, който ще пропусне следващия мач с Италия
  • 87'
    Емил Гъргоров е последният коз на Любо Пенев, излиза изигралия страхотен мач Станислав Манолев
  • 86'
    Последна смяна за Дания - Зимлинг отстъпва мястото си на Макиенок Кристоферсен
  • 84'
    Михайлов се намесва решително след продължително разбъркване и удар на Кяер с глава
  • 80'
    Жълт картон за Радослав Димитров
  • 76'
    Тежък удар на Тонев от фаул свали на земята Стокхолм, футболистът получава медицинска помощ
  • 72'
    Димитров успя да центрира хубаво отдясно, Иван Иванов стреля с глава, но ударът му бе слаб
  • 71'
    Жълт картон за Йоргенсен, който задържа за фланелката Георги Илиев
  • 70'
    Смяна и в състава на нашите - Георги Илиев влезе на мястото на Ивелин Попов
  • 69'
    Михаел Крон Дели отстъпва мястото си на Ласе Шоне
  • 64'
    Тонев опита далечен удар с левия крак, може би бе по-добре да подаде към открилия се Ивелин Попов
  • 64'
  • 63'
    ГОЛ! Даниел Агер е точен от наказателния удар - резултатът вече е 1:1
  • 61'
    Лошо! Дузпа за Дания - Илия Миланов спъна Корнелиус
  • 60'
    Пак добра атака на България, завършващият удар на Тонев обаче мина встрани
  • 56'
    Току-що влезлият Йоргенсен пробва изненадващ удар, но топката мина много далеч от целта
  • 54'
    Нова хубава атака на нашите - Тонев стреля с десния крак, но прати топката встрани
  • 54'
    Смяна в състава на Дания - Денис Ромедал е заменен от Николай Йоргенсен
  • 51'
    ГОООООООООЛ! 1:0 за България - Тонев проби отляво, центрира към нахлуващия Манолев, който разстреля Андерсен отблизо
  • 48'
    Страхотен шанс за България - Попов и Тонев излязоха двама на един срещу защитник, Ивелин обаче сбърка с паса
  • 47'
    Ромедал стреля с гръб към вратата, Михайлов обаче улови топката
  • 46'
  • 45+1'
  • 45'
    Една минута продължение на първото полувреме
  • 42'
    Много хубав удар на Ивелин Попов от 25 метра, който затрудни максимално вратаря Андерсен
  • 36'
    Уникална грешка на Георги Миланов, който подари топката на Ериксен в нашето наказателно поле, късмет за нашите, след като топката мина встрани
  • 34'
    Ромедал се измъкна от Веселин Минев отдясно, но стреля много неточно
  • 32'
    Отличен пробив на Манолев отдясно, българинът центрира остро в наказателното поле, но защитник на Дания изби далеч от вратата
  • 24'
    Нов шанс за датчаните - Корнелиус стреля с глава на педя от лявата греда на българската врата
  • 23'
    Радослав Димитров влиза на мястото на Бодуров
  • 23'
    Страхотна изява на Николай Михайлов - Стокхолм стреля с глава, българският вратар изби на голлинията
  • 22'
    Състоянието на Николай Бодуров не е добро, ще бъде извършена принудителна смяна в нашия състав
  • 18'
    Играта е спряна заради контузия на Бодуров, който е изведен извън терена за лекарска помощ
  • 15'
    Михайлов скача най-високо и лови сигурно след опасно центриране отляво, точно преди Агер да играе с топката
  • 12'
    Перфектен шпагат на Дяков, който спря в последния момент откъсналия се по лявото крило Корнелиус
  • 11'
    Ериксен центрира остро отдясно, Михайлов плонжира и улови топката
  • 10'
    "Българи юнаци" оглася стадион "Паркен", много наши сънародници подкрепят националите в Дания
  • 8'
    Веселин Минев опита далечен удар отляво, топката обаче бе избита в корнер
  • 3'
    Начален домакински натиск на Дания, домакините изпускат да открият резултата след центриране от фаул отдясно
  • 1'

Дания: Андерсен, Агер, Кяер, Поулсен, Якобсен, Стокхолм, Зимлинг, Ериксен, Крон-Дели, Ромедал, Корнелиус

България: Михайлов, Ил. Миланов, Бодуров, Иванов, В. Минев, Манолев, Гаджев, Дяков, Тонев, Попов, Г. Миланов