
Отборите на Черноморец (Бургас) и Черно Море (Варна) ще се изправят един срещу друг на 1/16 финалите от турнира за Купата на България, като тимът на Красимир Балъков ще бъде домакин на тази среща. Шампионът Левски се падна с новака в "Б" група Брестник, а ЦСКА ще гостува на Свиленград.
Носителят на трофея Литекс също изтегли сравнително лек жребий и ще гостува на втородивизионния Пирин (Гоце Делчев). Столичният Локомотив пък ще приеме Ботев (Пловдив), а Сливен посреща Пирин (Благоевград).
Друга по-интересна двойка е тази между съставите на Локомотив (Мездра) и Спортист (Своге).
Всички мачове ще се изиграят на 25 ноември от 13:30 часа. Заради отложения шампионатен двубой Левски - Литекс на 25 ноември, "сините" ще играят срещу Брестник на 9 декември, а Литекс ще гостува на Пирин (Гоце Делчев) седмица по-рано.
Ето и всички двойки, които ще се изправят в 1/16 финалите:
Монтана - Берое
Септември (Симитли) - Миньор (Перник)
Ботев (Враца) - Черноморец (Балчик)
Вихрен - Славия
Черноморец (Поморие) - Дунав
Марек - Белите орли
Свиленград - ЦСКА
Рилски спортист - Чавдар (Етрополе)
Пирин (Гоце Делчев) - Литекс
Локомотив (София) - Ботев (Пловдив)
Калиакра - Локомотив (Пловдив)
Черноморец (Бургас) - Черно море
Марица - Миньор (Раднево)
Локомотив (Мездра) - Спортист (Своге)
Сливен - Пирин (Благоевград)
Брестник - Левски

