
Черно море постигна важна победа над състава на Сливен с 1:0 като гост в среща 26-ия кръг на "А" група.
Попадението за варненския тим падна в добавено от съдията време, а негов автор бе Георги Какалов. Отборът на Сливен владееше инициативата през първите минути на мача и имаше възможност да поведе, но 20-та минута пропуск направи Владислав Ямуков. Малко след това гол на Мирослав Манолов от Черно море бе отменен.
Второто полувреме започна равностойно с много единоборства в средата на терена. В 70-та минута Петър Стоянов имаше шанс да даде преднина на Сливен, но удара му мина встрани от вратата. В последната минута от добавено време Георги Какалов се оказа най-съобразителен и след рабъркаване в наказателното поле вкара топката в мрежата на Чавдаров.
В друг мач от кръга Миньор победи в домакинството си срещу Вихрен с 3:2. Гостите откриха резултата първи с гол на Марсел Еламе още в 4-та минута. Христо Господинов изравни за Миньор в 42-та минута.
Пет минути след началото на второт полувреме главният съдия Александър Костадинов отсъди дузпа заради нарушение на вратаря на гостите Лучини срещу Костадин Хазуров. Точен от точката за изпълнение на 11-метровия наказателен удар бе Господинов, който реализира втория си гол в мача.
В 75-та минута Пламен Крумов центрира към Валмир и бразилецът вкара за 3:1. Крайният резултат бе оформен от Екундайо Джаейоба в 78-та минута.

