Президентът на БФС Борислав Михайлов изрази пред "Тема спорт" удовлетворение от работата на съдиите в последните кръгове на шампионата.
"Според мен нещата вървят към подобрение и Съдийската комисия си върши работата ефективно. Просто на отборите им е по-лесно да се оправдават с тях за слабите си игри. Разбира се, ако има проблеми, ще има и промени. Все пак обаче членовете на комисията не свирят мачовете", аргументира се шефът на футболната централа. Той обяви, че между членовете на Изпълкома не е имало никакво разногласие по въпроса с отхвърлянето на оставката на Йордан Лечков.
Михайлов коментира и случая с друг от напусналите - председателя на Дисциплинарната комисия Камен Пенков. "С господин Пенков разговаряхме и той ми каза, че замразява функциите си до днешното (б.а. - вчерашното) заседание на Изпълкома. При нас не е постъпвала неговата оставка. След като комисията запазва същия състав, значи и той остава неин председател. Позволих си да препоръчам на Дисциплинарната и Апелативната комисии да координират по-добре работата помежду си. Обсъдихме и въпроси около тълкуването на расизма и други деликатни моменти", добави Михайлов. Той каза още, че промени по долните етажи на футболната власт могат да се очакват на полусезона

