България завърши наравно 1:1 срещу Ейре в среща от осма група на световните квалификации по футбол. Срещата се игра пред повече от 40 хиляди зрители на стадион "Васил Левски".

Националният селекционер Станимир Стоилов разполагаше с всичките си футболисти, след като Станислав Ангелов бе възстановен от контузия. В атака пък започна триото от английското първенство - Димитър Бербатов, Валери Божинов и Мартин Петров, подкрепяни по десния фланг от Телкийски.

Срещата започна с превъзходство на гостите, които бяха подкрепяни от 2-3 хиляди свои сънародници. Първите по-опасни положения бяха пред вратата на Иванков, но опасни удари на  Стивън Хънт и Кейлъб Фолан не намериха целта. Димитър Бербатов пропусна отличен шанс с глава след добро центриране на Живко Миланов.

В 24-та минута ирландците се възползваха от лоша подредба на българската защита и поведоха с 1:0. Стивън Хънт центрира отляво на нападението, а оставен съвсем сам в наказателното поле Ричард Дън с глава откри резултата. Българските национали отговориха още в 29-та минута, когато Игор Томашич изведе с дълъг пас Димитър Телкийски зад защитата на Ейре и халфът на Апоел Тел Авив с прецизен удар по тревата не остави шанс на Шей Гивън. До края на полувремето играчите на Станимир Стоилов бяха по-активни, но до чисти голови положения не се стигна.

След почивката ирландците се прибраха в собствената си половина и разчитаха само на дълги подавания към нападателите. Българските национали овладяха средата на терена и атакуваха повече, но имаха проблеми с добре организираната защита на ирландците. Илиян Стоянов с далечен удар изпрати топката на сантиметри от горната греда, а изпълнение от пряксвободен удар на Благой Георгиев бе избито с глава от защитник на ирландците. Българският капитан Димитър Бербатов имаше втори шанс да отбележи гол в този мач, след като бе изведен сам зад защитата на гостите, но не успя да овладее топката.

Към края на срещата натискът на домакините се увеличи, но центриранията бяха избивани без проблеми от ирландските футболисти.  В последните минути българите се нанесоха трайно в половината на Ейре, като дори и вратарят Димитър Иванков се включи в борбата в наказателното поле при центриране от корнер в края на добавеното време. До удар към вратата на Гивън обаче не се стигна и двата отбора си разделиха точките.

В групата начело остана световният шампион Италия с 14 точки, пред ирландците с 13 и България с 8.