България загуби с 0:2 гостуването си на Италия в среща от 8-ма квалификационна група за класиране на световното първенство в ЮАР догодина. След това поражение шансовете на българския отбор остават  минимални за 2-то място, което дава право на бараж.

Италианците стигнаха до победата с два гола през първото полувреме на играчите от Ювентус Фабио Гросо и Винченцо Якуинта. Националите играха по-добре през втората част, както преди четири дни в София срещу Черна гора, но тзи път не успяха да отбележат гол при създалите се положения пред Буфон.

На "Стадио Олимпико" в Торино италианците започнаха много агресивно и това даде резултат още в11-та минута. Андреа Пирло намери чудесно левия защитник Гросо, който изскочи от дълбочина и с хубав удар не остави шанс на Иванков. Три минути по-късно Станислав Манолев предотврати нов гол след като отклони топката при удар на Якуинта.

В 25-та минута след центриране на Чавдар Янков от корнер, топката беше насочена от Стилиян Петров в горния ъгъл, но уникално спасяване на Буфон спаси домакините от попадение. Две минути по-късно отново Стилиян Петров пропусна да изравни след самостоятелен пробив и хубав удар от границата на наказателното поле, но ударът не намери целта.

В 40-та минута домакините стигнаха до втори гол след перфектни двойни подавания между Якуинта и Джилардино, първият излезе сам срещу Иванков и без проблем прати топката в мрежата.

В началото на второто полувреме италианците заиграха по-бавно без да се впускат в в атаки и използваха само наши грешки. В 49-та минута пък Мартин Петров стреля право в ръцете на Буфон след пас на Бербатов, а три минути след появяването си на терена Благой Георгиев стреля опасно от фаул, но Джорджо Киелини изчисти пред голлинията в корнер.

Нашите продължиха да атакуват повече от домакините и пропуснаха още положения за гол.Димитър Бербатов стреля над гредата след дълъг пас от ляво от дълбочина на Чавдар Янков. В 75-та минута  Благой Георгиев опита от фаул, но ударът му мина встрани. В 79-та минута Валери Божинов удари гредата. Той се освободи от Фабио Канаваро, но външният му удар се отби в гредата и излезе в аут.

В другия мач в група 8 отборите на Черна гора и Кипър завършиха 1:1 в Подгорица. Домакините откриха чрез Мирко Вучинич в 59-та минута от дузпа, а Янакис Окас изравни в 65-та минута.

Италия води в класирането с 20 точки, пред Република Ирландия с 16 и България с 11. Следват Кипър с 6, Черна гора с 5 и Грузия с 3.