България продължава без загуба в квалификациите за световното първенство в Бразилия през 2014 г. Този път "лъвовете" стигнаха до равенство 0:0 и спечелиха важна точка при гостуването на Чехия.

Воденият от Любослав Пенев отбор изнесе пореден силен мач и така и след четвъртия си мач остава непобеден, като се има предвид, че вече игра по един двубой с фаворитите Италия, Чехия и Дания.

И двата отбора имаха своите шансове за победа и изпуснаха добри положения, като значително по-активни бяха през второто полувреме. В края на мача домакините наложиха сериозен натиск, но българите удържаха и заслужено взеха точката.

Така България ще продължи да бъде на второ място в групата, вече с актив от шест точки. Чехия е на трета позиция с пет точки. Лидер остава Италия, след като победи с 3:1 в домакинството си на Дания. "Адзурите" са с 10 точки, а "червения динамит" е с едва 2 на 5-а позиция.

Нашият отбор ще зимува непобеден, а следващият мач е на 22 март 2013 г., домакинство срещу Малта.

ЧЕХИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:0

ЧЕХИЯ: Петър Чех, Теодор Гебре Селасие, Михал Кадлец, Томаш Сивок, Давид Лимберски, Франтишек Райторал (58-Владимир Дарида), Томаш Хюбшман, Ярослав Плашил, Петър Ирачек, Ян Резек (80-Давид Лафата), Томаш Пекхарт (58-Мачей Видра). Треньор: Михал Билек.

Резерви: Марек Сухи, Роман Хубник, Йозеф Хузбауер, Милан Петржела, Ян Лащувка, Мачей Видра, Давид Лафата, Владимир Дарида, Ярослав Дробни.

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов, Йордан Минев, Николай Бодуров, Иван Иванов, Петър Занев (42-Илия Миланов), Станислав Манолев, Светослав Дяков, Владимир Гаджев (61-Валери Божинов), Георги Илиев, Георги Миланов, Ивелин Попов (75-Александър Тонев). Треньор: Любослав Пенев.

Резерви: Стоян Колев, Михаил Венков, Иван Стоянов, Димитър Рангелов, Валери Божинов, Георги Сърмов, Александър Александров, Христо Златински, Илия Миланов, Илиан Мицански, Александър Тонев, Стефан Велев.

Съдия: Владимир Безбородов (Русия)

Стадион: "Дженерали Арена" - Прага

:
  • 90+4'
  • 90+1'
    Опасност пред българската врата. Топката стигна до Ирачек вътре в наказателното поле, той стреля право в ръцете на Михайлов
  • 90'
    4 минути добавено време
  • 84'
    Жълт картон за Теодор Гебре Селасие заради нарушение срещу Георги Миланов
  • 82'
    Лафата излезе сам срещу Михайлов, елиминира го, но предпочете да подава и Минев изчисти
  • 80'
    Последна смяна в мача. Давид Лафата влиза на мястото на Ян Резек
  • 77'
    Йордан Минев получава жълт картон заради реплика срещу съдията
  • 75'
    Последна смяна за България. Александър Тонев заема мястото на Ивелин Попов. Николай Михайлов поема капитанската лента
  • 74'
    При последвалия корнер, се създаде нова опасност след разбъркване, но в крайна сметка Михайлов лови
  • 73'
    Чехите опитват да наложат натиск, Дарида нанесе далечен удар, но Михайлов спаси
  • 70'
    Центиране в нашето наказателно поле, Михайлов изпусна топката, Сивок стреля с глава, но Иванов от голлинията, също с глава, спаси
  • 70'
    Българите претендираха за нарушение срещу Михайлов и вследствие на протестите Иванов получи жълт картон
  • 61'
    Смяна и в българския състав. Валери Божинов влиза на мястото на Владимир Гаджев
  • 58'
    Владимир Дарида заменя Франтишек Райторал
  • 58'
    Мачей Видра заменя Томаш Хюбшман
  • 56'
    Най-чистото положение до този момент. Манолев центрира на главата на Георги Миланов, който обаче не намери рамката на вратата
  • 51'
    Иван Иванов успя да стреля с гла след пас от ъглов удар, но не насочи добре топката, Ивелин Попов опита да направи добавка, но бе в засада
  • 49'
    Ирачек напредна през центъра и опита удар по земя, но Михайлов лови
  • 46'
  • 45'
    Илиев центрира от свободен удар, Бодуров отклони с глава, след което Манолев на метри от голлинията не можа да засече и да открие резултата
  • 45'
  • 42'
    Илия Миланов заменя получилия контузия Петър Занев
  • 41'
    Нова опасност след корнер. Пак Плашил центрира, Ирачек бе оставен непокрит, но за радост не насочи добре топката с глава
  • 26'
    Нов жълт картон за български футболист - този път за Георги Илиев, който извърши нарушение срещу Михал Кадлец
  • 23'
    Опасно центриране от ъглов удар на Плашил, Сивок стреля с глава, но след това топката се отклони от Манолев
  • 17'
    Първи жълт картон в мача - получава го Светослав Дяков заради остро влизане срещу Томаш Хюбшман
  • 16'
    Хубава атака на България, Дяков изведе Минев отдясно, защитникът центрира в наказателното поле, но Попов не можа да нанесе добър удар с глава
  • 10'
    Първа опасност пред нашата врата. Ирачек се освободи по дясното крило, опита прострелно центриране, но Михайлов изби, а след това Илиев изчисти
  • 1'
  • 1'
    Още в първата минута Манолев нанесе сравнително опасен удар към вратата на Чехия