Дисциплинарната комисия при БФС наказа ЦСКА с лишаване от домакинство за две срещи и глобен с 10 хиляди лева заради изстъпленията на феновете на отбора по време на срещата от 29-ия кръг в А група в Ловеч.

Загубата на "червените" с 0:1 в този мач направи Левски шампион един кръг преди края на първенството. Срещата беше прекъсната за няколко минути, след като фенове навлязоха на пистата зад една от вратите. Старши треньорът на домакините от Ловеч Станимир Стоилов е лишен от правото си да ръководи отбора за един мач от резервната скамейка заради непристойно поведение срещу съдията в същия мач.

След изслушване на делегата, началника на охраната, служебни лица от отбора домакин и гледане на видеозапис на срещата ПФК "Литекс" - ПФК "ЦСКА", Дисциплинарната комисия реши:

1. Обръща внимание на охраната на футболната среща от РУ на МВР-Ловеч за стриктно спазване на поетите ангажименти по опазване на обществения ред. 2. За навлизане на публика, спиране на играта и с последствие, на основание чл. 37, ал. 1, т. 1, буква В, предложение 4, ДК наказва ПФК "ЦСКА" с лишаване от домакинство за 2 срещи и имуществена санкция в размер на 10 000 лева. 3. За създадена недостатъчно добра организация по охрана на срещата на основание чл.37, ал.1, т.20, предложение 1, ДК наказва ПФК "Литекс" с Дпредупреждение за лишаване от домакинство" и имуществена санкция в размер на 3 000 лв.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google