Берое победи Пирин (Гоце Делчев) с минималното 1:0 в първия четвъртфинален мач от турнира за Купата на България по футбол пред около 700 зрители на своя стадион.

Домакините доминираха през първото полувреме, като главно действащо лице бе Елио Мартинс. В 17-ата минута капитанът на старозагорци Дончо Атанасов центрира от ъглов удар, топката попадна в Елио Мартинс, който непокрит от пет-шеста метра стреля точно в тялото на вратаря на гостите Ангел Юсев.

Елио Мартинс се реабилитира по най-добър начин за пропуска си малко по-късно - в 25-ата минута португалският нападател Мартинс със страхотен удар от около 30 метра изпрати неспасяемо топката в мрежата на Ангел Юсев - 1:0 за Берое. В 30-ата минута Мартинс опита "дубъл" - стреля силно от границата на наказателното поле, но този път топката мина високо над напречната греда на гостите от Гоце Делчев.

Домакините доминираха и през второто полувреме, като още в 48-ата минута капитанът Дончо Атаносов можеше да увеличи резултата, но ударът му в горния десен ъгъл бе спасен с вещина от Ангел Юсев. В 77-ата минута Елио Мартинс бе близко до втория си гол, но ударът му от около петнадесетина метра срещна тялото на защитник и след рикушета топката премина на сантиметри край страничната греда.

Така последният съдийски сигнал на Николай Йорданов прозвуча при сигнал 1:0 за Берое.