Берое победи с 5:1 съгражданите от Верея във втората си контрола от зимната подготовка. Мачът се игра при лек снеговалеж на изкуственото игрище зад стадион „Берое“, което бе подготвено отлично за мача, въпреки голямото количество сняг, изсипало се над Стара Загора в последните два дни. Два гола на Мартин Райнов, два на Георги Андонов и един на Самир Аясс донесоха победата за „зелените“. За Верея точен бе Христо Габарев.

В 9-ата минута символичните гости от Верея излязоха напред в резултата. Александър Ангелов получи по дясното крило и върна назад към Христо Габарев, който нахлу в наказателното и се разписа за 0:1.

Беройци овладяха темпото в мача и до края бяха пълен господар на терена.

В 21-ата минута атака за Берое премина през Георги Андонов, който намери Мартин Райнов, той продължи за Николай Чипев. Новото попълнение на Берое се справи с Атанас Любенов, центрира по земя, Спировски пропусна за Самир Аясс, който с удар от точката за дузпата бе точен за 1:1.

Пет минути по-късно резултатът стана 2:1. Николай Чипев центрира от дясно, Георги Динков засече с глава, вратарят на Верея Григоров изби, но топката попадна в краката на Мартин Райнов, който от непосредствена близост направи резултата 2:1.

В 29-ата минута Мартин Райнов изведе с хубав пас Самир Аясс сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен от стража.

В 35-ата минута Николай Чипев и Самир Аясс организираха атака за Берое, която завърши с пас през центъра за Георги Андонов, който с шут от наказателното поле направи 3:1.

Минута преди края на първото полувреме Андонов изведе Зехиров по дясното крило, той напредна и центрира по земя, топката достигна до Аясс, който от точката за дузпата я прати над вратата.

Малко след почивката беройци се възползваха от грешка в отбраната на Верея. Атанас Зехиров получи топката на дъгата пред наказателното и изведе Георги Андонов, който с прехвърлящ удар се разписа за 4:1 в 50-ата мин.

В 69-ата минута при бърза атака на „зелените” топката достигна до Илия Мунин, който центрира отдясно. Аясс засече с глава от малкия пеналт, но не уцели вратата.

Три минути по-късно Мартин Райнов открадна кълбото от защитник пред наказателното поле, навлезе в него, стреля диагонално, но на сантиметри встрани от вратата.

Резултатът набъбна до 5:1 в 78-ата минута когато Самир Аясс отне топката пред наказталеното поле, финтира бранител, навлезе в наказателното поле и намери Мартин Райнов, който останал очи в очи с Асен Желев оформи крайното 5:1.