Младежкият национален отбор на Англия до 21 години за втори път победи България с 2:0 в квалификационен мач от група 3. Загубата на практика окончателно сложи край на надеждите ни за участие на европейското първенство в Швеция през 2009 г., като след 4 срещи момчетата на Сашо Станков имат едва 3 точки и заемат предпоследното място в групата. Въпреки поражението младите трикольори не играха лошо и при малко повече късмет можеха да си тръгнат поне с точка от английското градче Милтън Кейнс.

През първото полувреме българите бяха равностойни на именития си съперник, като на моменти дори превъзхождаха тима на Стюърт Пиърс. Още в 11-ата минута таранът на Левски Валери Домовчийски можеше да открие след добра атака, преминала през Дани Кики и Гаджев, но вратарят на домакините Харт спаси. В 20-ата мин. Любомир Божинов стреля силно, но топката премина встрани от гредата. Англичаните също имаха своите шансове, но Ники Михайлов отрази удари на Дербишър и Милнър, а опасен шут на Уитиър излезе в аут. В 37-ата минута българският страж трябваше да получи лекарска помощ след интервенция в крака му, но контузията не се оказа сериозна и той продължи мача. Въпреки равностойната игра англичаните стигнаха първи до гола, като в 41-вата минута Габриел Агбонлахор се разписа с глава след центриране на Джеймс Милнър. Веднага след това нашите имаха две отлични възможности да изравнят, но Валери Домовчийски първо не успя да насочи топката във вратата от малък ъгъл, а после пропусна сам срещу Харт.

След почивката футболистите на Александър Станков също стояха доста прилично на терена, но към края физическите им сили намаляха и логично Англия взе инициативата. През втората част българите извършиха повече нарушения, като Фиданин и Божинов получиха жълти картони. Ники Михайлов пък отрази опасни шутове на Тео Уолкът в 50-ата и 72-рата минути, а в 81-вата мин. главният съдия Люк Вутерс отсъди спорна дузпа след съприкосновение между таланта на Арсенал и българския страж, която Милнър реализира за крайното 2:0. След второто попадение нашите нямаха сили, а направените от Сашо Станков две смени не помогнаха и за почетно попадение.

Така Англия продължава да оглавява класирането в група 3 с пълен актив от 15 точки и голова разлика 11:0, Португалия е втора с 9 т. от 4 мача, Черна гора излезе трета с 6 т. (6 мача), България е четвърта с 3 т. (4 срещи), а Ейре е на последна позиция без спечелена точка от 3 изиграни двубоя.

Англия - България 2:0
1:0 Агбонлахор 41
2:0 Милнър 82-д.

Състави:
Англия: Харт; Тейлър, Уитиър, Матък, Гарднър; Милнър, Катърмоул, Хъдълстоун (85-Джонсън); Уолкът, Агбонлахор (77-Ледбитър), Дербишър (46-Муамба)

България: Михайлов; Бандаловски, Ив. Иванов, Фиданин, Бодуров; Божинов, Петров (85-Балтанов), Гаджев, Димитров; Дани Кики (75-Мирчев), Домовчийски (89-Курдов)

Жълти картони: Уитиър (Англия), Фиданин, Божинов (България)
Съдия: Люк Вутерс (Белгия)
Стадион: "Милтън Кейнс", 22 000 зрители