Славия победи Миньор с 5:2 в първия четвъртфинален мач от турнира по футбол за купата на България и до голяма степен реши въпроса за крайния победител и полуфиналист в турнира.

Мачът освен със седемте гола ще се запомни и с трите червени картона през второто полувреме - два за "белите” и един за перничани.

Славия на практика реши мача след по-малко от половин час игра. В 12-ата минута главният съдия Ивайло Стоянов отсъди фаул на около двадесетина метра пред вратата на домакините. Здравко Лазаров прескочи топката, а Петър Димитров с точен удар в долния десен ъгъл на Николай Банков откри резултата - 1:0 за Славия.

В 18-ата минута Славия поведе с 2:0, като в основата на гола отново бяха ветеранът Здравко Лазаров и Петър Димитров – Лазаров проби по левия фланг, премина през двама защитници на перничании центрира, а Петър Димитров засече с глава центрирането и отбеляза втория си гол в мача.

В 34-ата минута Павле Попара центрира от фаул и високият централен защитник Живко Желев с глава изпрати топката в мрежата на Николай Банков - 3:0 за Славия.
В 48-ата минута след пробив на Петър Димитров и грешка в защитата на домакините Антонио Ливраменто, останал сам срещу вратаря на миньорци, увеличи на 4:0 за Славия В 58-ата вратарят на "белите" Георги Петков игра с ръка извън наказателното поле и главният съдия Ивайло Стоянов му показа червен картон. Тъй като старши треньорът на Славия Велислав Вуцов бе извършил три смени на почивката, на вратата застана Мирослав Антонов. Именно вратарят Мирослав Антонов бе в основата на следващия гол за гостите - вратарят изрита топката, тя попадна в Здравко Лазаров, който след продължителен рейд увеличи на 5:0 за Славия.

Миньор се възползва от численото си превъзходство и "вратарската рокада" и вкара два бързи гола. В 65-ата минута Петър Петров и Окечукво излязоха сами срещу влезлия като резерва Янко Сандански, преодоляха го и Петров изпрати топката в мрежата на вратаря Мирослав Антонов. В 70-та минута след центриране от фаул бившият юноша на ЦСКА Димитър Ялъмов с глава изпрати топката зад гърба на играещия като вратар Антонов - 2:5. В 77-ата минута Камен Хаджиев получи втори жълт картон за нарушение срещу Петър Димитров и съответно червен картон и двата отбора останаха с по десет души на терена.

В даденото шестминутно продължение след края на мача от главния съдия защитникът на "Славия" Виктор Генев свали с ръце Петър Петров, който го финтира и се откъсваше сам срещу вратаря Антонов, за което Генев получи директен червен картон.