Ямбол победи драматично гостуващия Балкан с 86:85 след продължение и излезе начело в класирането след първия мач от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Ботевградчани започнаха по-добре и в седмата минута поведоха с 14:8. Домакините стигнаха до обрат в началото на втората част при 22:21, но след серия от 9:2 точки Балкан отново си върна предимството в резултата, а почивката дойде при 36:32 за гостите. С тройка на Иван Лилов малко след почивката ботевградчани стигнаха до най-голямата си преднина в срещата от 7 точки при 39:32.

Последваха силни минути на домакините, които още в средата на третата четвърт намалиха до 42:43, а след това със серия от 12:0 точки стигнаха и до пълен обрат за 54:45 само 30 секунди преди сирената.

С добра стрелба от далечно разстояние и серия от 12:3 гостите отново си върнаха аванса в резултата при 60:58 седем минути преди края.

Двубоят продължи равностойно и 18 секунди преди края Йордан Бозов от Балкан направи 71:71 с два успешни наказателни удара. В последната атака Юлиян Радионов направи грешка при дрибъл, а в последната секунда Иван Лилов можеше да донесе успеха на гостите, но пропусна.

В оспорваното продължение домакините поведоха с 86:85 след един от два точни наказателни удара на Иван Марчев 12 секунди преди края. В последната атака гостите не успяха да се организират добре, а Мартин Маринов трябваше да стреля от трудна позиция със сирената и пропусна, което донесе успеха на Ямбол.

Мартин Дурчев беше най-резултатен за победителите с 25 точки, а Станислав Говедаров добави 18 точки и 10 борби. За гостите Иван Лилов завърши с 25 точки и 7 борби. Резервата Йордан Бозов прибави 20 точки.