Лукойл Академик допусна втора загуба в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп".

Възпитаниците на Оливер Костич изиграха добър двубой, но отстъпиха у дома пред руския вицешампион и първенец в турнира през 2012 година Химки (Москва) със 79:85 точки.

Спортният директор на тима Сашо Везенков счита, че шансовете за класиране напред в турнира остават.

"Държахме се напълно равностойно 30 минути, но видяхте както стана в първите 4-5 минути на последната четвърт. Много съжалявам, но реалността е такава. Въпреки двете загуби до този момент, считам, че имаме шансове да продължим напред, ако спечелим всички останалите си домакинства до края, плюс гостуванията в Румъния и Босна и Херцеговина.

Химки е много силен отбор със сериозен бюджет. Има много качествени играчи.

Тайно се надявах, че можем да постигнем победа, тъй като те имаха известни проблеми доскоро, но не се получи. Търсим качествен играч на позиция 4, с което да подсилим отбора и да изглеждаме по-добре", каза след мача спортните директор на клуба Сашо Везенков.