Европейският шампион ЦСКА (Москва) ще защитава титлата през настоящия сезон, след като тази вечер в Атина в първата полуфинална среща от Final Four победи Уникаха (Малага) с 62:50 (18:15, 15:9, 20:11, 18:6).

Най-резултатен за победителите беше Трейджън Лангдън с 13 точки, а Тео Папалукас добави 12 за успеха. Карлос Кабесас наниза 13 при поражението на испанския шампион.

""/Първата четвърт ще се запомни с изключитрелно ниската резултатност и доста изнервения стил на игра и на двата състава. ЦСКА, както и Уникаха обърнаха сериозно внимание на защитата и в крайна сметка резултатът след първите 10 минути беше 18:15 за европейските шампиони, след забивка със сирената на Андерсън.  Четири точки в тази част наниза Трейджън Лангдън, а Карлос Кабесас от Уникаха се отличи с 5.

През втората четвърт руският тим успя да дръпне в резултата, след като в края направи серия от 9-0. Тройка на Тео Папалукас, 1:37 минути преди края направи резултата 30:24 за ЦСКА. "Червените" не позволиха на своя противник да реализира кош в последните 4 минути и в крайна сметка на почивката водеха с 33:24.

""/През второто полувреме продължаваше да доминира защитната игра, но испанският шампион започна умело да се възползва от грешките на ЦСКА и намали драстично разликата на 2 точки за 33:31. Тройка на Трейджън Лангдън доведе резултата до 35:31, 7:16 минути преди края. Малко по-късно Кабесас също отбеляза от зоната за три точки и отново намали за 35:34 в полза на тима от руската столица. ЦСКА успя да да поведе отново с 5 точки за 39:34. Уникаха обаче отново навакса разликата и след пробив на Кабесас и фаул срещу него, 3 минути преди края, вече водеше с 42:41. Играчите на Еторе Месина отново върнаха нещата в своя полза, но чудесно отиграване, завършено от Марко Тушек в последната секунда на частта доведе до равенство от 44:44 със сирената.

В последната част испанците удържаха минималната разлика докъм петата минута, след което последва серия от 13-0, ознаменувала успеха на руския тим. Кош на Папалукас, 2:11 минути преди края фиксира най-голямата разлика в срещата за 58:47, а впоследствие Андерсън отбеляза 2 точки за 60:47, 1:27 минути преди края. Така на практика изхода на двубоя бе предрешен.