Българският баскетболен шампион Лукойл Академик (София) допусна трета поредна загуба в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп". Възпитаниците на Оливер Костич отстъпиха като гост на Пинар Кършияка (Турция) с 69:84 точки след слаба игра в последната четвърт.

Лукойл все още е без победа в групата, а Пинар е с три победи от три мача и е на върха на класирането заедно с руския гранд Химки.

Двубоят бе равностоен до края на третата четвърт, когато домакините поведоха с 60:54. Българските баскетболисти загубиха двубоя след слаба игра в последните 10 минути, когато реализираха само 13 точки срещу 24 за съперника. Малко преди края отборът на Пинар Кършиака поведе с 10 точки - 74:64, а след това увеличи разликата на 15 точки в крайния резултат.

За Лукойл Академик Аландо Тъкър записа 13 точки, 12 точки и 9 борби добави Юре Лалич, а по 11 вкараха Киърън Ачара, Филип Виденов и Дейвин Уайт. За домакините се отличиха Боби Диксън с 24 точки и Лио Лайънс с 16 точки.

В следващия си мач на 6 ноември Лукойл Академик е домакин на Игикеа (Босна и Херцеговина).

Срещи от третия кръг в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврокъп":

Апоел Мигдал (Израел) - Химки (Русия) - 80:87

Пинар Кършияка (Турция) - Лукойл Академик (България) - 84:69 (24:17, 17:23, 19:26, 24:13)