
Суперзвездата на френския национален отбор Tони Паркър ще пропусне започващия утре в Япония Световен шампионат по баскетбол. Оказа се, че получената травма в приятелската среща на “Петлите” срещу Бразилия в сряда всъщност представлява счупване на палеца на дясната ръка на плеймейкъра.
По първоначални информации Паркър трябваше да пропусне единствено първата среща на Франция срещу Аржентина. “Тони имаше намерение да се пробва да играе с контузия, но според мен такъв риск е неоправдан. Той няма да играе на Световното и ще се върне в Сан Антонио, където ще протече възстановяването му”, заяви селекционерът на Франция Клод Бержо.
Капитанът на тима Борис Диау също подкрепи решението на треньора и препоръча на Паркър да се върне в САЩ. “При такъв вид контузии никога не знаеш какво може да се случи. Той ще играе, но какво ще стане ако отново бъде ударен на същото място? Ако това се случи нещата ще се влошат и ще му бъде много трудно да се възстанови от такава контузия”, заяви центърът на Финикс Сънс.
На мястото на Паркър се очаква като титулярен плеймейкър да започне Емерик Жано, докато Жозеф Гоми ще бъде негова резерва. Френският национален отбор има на разположение около 24 часа, за да картотекира за шампионата заместник на Паркър. Най-вероятно това ще бъде крилото на Шалон Мамуту Диара.
РАЧО КОЛЕВ, по материали от www.fiba2006.com
снимка: AP

