Баскетболистките на Стара Загора спечелиха бронзовите медали в първенството при жените, предаде www.probasket.info. В решителния трети мач от серията за бронза старозагорки надделяха над Дунав Еконт с 87:81. Двубоят бе много нервен и протече драматично.През първото полувреме резултатът бе многократно изравняван, но все пак Стара Загора водеше на почивката с 43:42. След паузата Стара Загора заигра по-агресивно и поддържаха разлика от 4-5 точки. В последната четвърт разликата стигна до 11, но Даниела Петева вкара три тройки и върна Дунав в мача. Все пак до края не се стигна до изненада и Стара Загора завоюва бронза.

Стара Загора - Дунав Еконт 87:81 (24:24, 19:18, 18:15, 26:24)

Стара Загора: Римпова - 20 точки, Бачкова 29, Мочева 5, Николовска 12, Минкова 9 (Христова 5, Пашева 7)

Дунав Еконт: Воронова 2, Петева 19, Белберова 7, Драгошин 20, Георгиева 16 (Митева 9, Кънчева 6, Мирчева, Стефанова 2, Димитрова, Кърчовска)

Съдии: Александър Чобанов (София) и Ивайло Ресиловски (Хасково)