на живо

Сезонът за Везенков приключи с 2 точки

Сакраменто отпадна от битката за място в плейофите

Reuters

Александър Везенков изигра последния си мач за сезон 2023/2024 със Сакраменто Кингс. Тимът му отпадна от битката за място в плейофите на НБА след загуба от Ню Орлиънс Пеликанс с 98:105.

Българският баскетболист игра 11 минути, като се отчете с 2 точки и 2 борби в нападение.

Ключови за развоя на мача се оказаха втората четвърт, която "пеликаните" спечелиха с 11 точки аванс, както и силна серия на домакините в заключителната част, когато разликата стана 20 точки в тяхна полза.

Везенков и компания се "събудиха" в края на срещата, но успяха само да съкратят изоставането си. Така те отпаднаха само на крачка от плейофите в НБА.

Снимка: Любомир Асенов, LAP.BG

Най-резултатен за Ню Орлиънс беше Брeндън Инграм с 24 точки, 6 борби и 6 асистенции. За "Кралете" Ди'Арън Фокс се отличи с 35 точки, 7 борби и 5 асистенции.

Мачовете в плейофите, които ще определят шампиона на НБА, започват днес (20 април). В тях участват 16 тима. Първият мач от финала е 6 юни.