Ненад Кръстич отбеляза 17 точки и спечели две борби при победата на Сърбия със 76:69 срещу Белгия в трети мач от втората групова фаза на европейското първенство по баскетбол за мъже, където западните ни съседи продължават да бъдат с пълен актив от точки. Стефан Маркович добави други 15 точки за сърбите, докато Богдан Богданович завърши с 12 пункта.

Белгия поведе с осем поредни точки в срещата и запази коша си с отлична защитна игра до изминаване на 3:35 минути по часовника. Белгийците, които играят за първи път във втората фаза на турнира от 1993 година насам, водеха с 15:8 точки след тройка на Макубу, но Сърбия успя да спечели девет безответни пункта и скъси разликата при 17:15. В крайна сметка, след първата четвъртина сърбите вече водеха с 19:18.

Баскетболистите на Сърбия отбелязаха първите шест точки във втората част, но Роел Моорс наниза две поредни тройки по време на серия от 14:5 в полза на белгийците, които поведоха в срещата с 32:30. Последвал импулс в играта на сърбите обаче доведе нещата до 40:36, с което двата отбора се оттеглиха на полувреме. Кръстич стреля само три пъти през първата част, но отбеляза първите шест точки за своя тим през третата четвъртина и разликата набъбна до шест при 46:40. Белгийците обаче успяха отново да се върнат в мача с добра защита, която задържа съперниковите играчи до един кош за 3:43 минути, в които серията беше оформена на 11:2 точки, а общият резултат вече беше 51:48 в полза на аутсайдерите. Сърбите обаче се амбицираха и отбелязаха шест поредни точки, като след сирената водеха при 54:51.

Серията на Сърбия беше продължена до 13:1 в началото на последната четвъртина, което оформи резултата до 61:52. Белгия се опита за последен път да се върне в мача и успя да се доближи на две точки от равенството, но Маркович стреля точно от зоната за три точки само две минути преди края, а Богданович направи същото 49 секунди преди сирената за третата поредна победа на Сърбия.

Европейско първенство по баскетбол за мъже, резултати и класиране след третите мачове от втората фаза: