Рилски спортист (Самоков) победи Кавала (Гърция) със 100:71 (30:23, 22:8, 33:24, 15:16) точки в последния си мач от група "В" на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Росен Барчовски, които предварително си бяха осигурили участие във финалната шестица на турнира, завършват като победите в групата.

Домакините бяха с класа над съперника през целия двубой. Баскетболистите на Рилски спортист вкараха 18 тройки от 25 опита.

Още на почивката играчите от Самоков водеха с 21 точки - 52:31, а през второто полувреме постепенно увеличаваха аванса си. Най-голямата разлика в мача бе 34 точки при 91:57 шест минути преди сирената.

Бранко Миркович бе най-резултатен за победителите с 29 точки, от които 7 тройки. Тери Смит добави 25 точки, а с 13 се отличи Христо Захариев.

За Кавала Стивън Панос записа 16 точки, а 14 точки реализира Димитрис Калабакас.