Рилски спортист спечели срещу гостуващия Кожув (Македония) със 75:56 в мач от Балканската лига по баскетбола за мъже. С третата си поредна победа в надпреварата самоковци изместиха съперника от първото място в група "Б".

Двата отбора имат по 7 точки, но българите са с мач по-малко и с доста по-добро точково съотношение.

Рилски поведе във втората минута и до края на срещата не допусна обрат. В началото на втората четвърт авансът на българите стигна 10 точки при 23:13. След серия от 7:0 македонците намалиха до 20:23, но в последствие домакините отново се активизираха и се оттеглиха на почивка с преднина от 38:32.

След почивката тимът от Самоков продължи да контролира събитията на полето, като 45 секунди преди края на третата част стигна до аванс от 12 точки при 58:46.

Домакините стартираха със серия от 9:0 в последната четвърт, като не позволиха на съперника си да отбележи точка в първите 5:03 минути. Така Рилски спортист стигна и до най-голямата си преднина в срещата от 20 точки при 69:49, с което окончателно реши мача в своя полза.

Бранко Миркович беше най-полезен за домакините с 16 точки, 6 борби и 5 асистенции. С по 12 точки завършиха Тери Смит и Бракстън Дюпри. За Кожув с 15 точки, 5 борби и 4 асистенции се отличи Слободан Божович.

Срещи от група "Б" на Балканската лига по баскетбол за мъже:

- Рилски спортист (Самоков) - Кожув (Македония) 75:56 (21:13, 17:19, 22:17, 15:7)