Рилски спортист допусна трета загуба в група "Н" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже Еврочалъндж. Отборът отстъпи в Самоков пред Солнок (Унгария) със 76:78 точки и е на предпоследно място в класирането с 1 успех и 3 поражения. Рилски спортист има минимален шанс да продължи напред в турнира.

Възпитаниците на Росен Барчовски изиграха добър мач, въпреки че през по-голямата му част бяха догонващи в резултата. Домакините загубиха първата част с 18:19, но на почивката водеха с 40:36. Играчите на Рилски спортист изиграха слаба трета четвърт, в която отстъпиха с 12:23.

Драмата настъпи в последната минута. 47 секунди преди края Дарин Иванов намали пасива на самоковци на 73:74, но последва кош на Балаш Симон. 29 секунди преди сирената Иванов вкара страхотна тройка и изравни 76:76, но 14 секунди преди края Петер Лоран отбеляза победния кош за гостите.

Дарин Иванов изигра страхотен мач за домакините и завърши с 20 точки, от които 5 тройки. Върнън Тейлър се отчете с 18 точки и 8 борби, а по 13 точки вкараха Шон Барнет и Остън Калхун. За гостите героят Петер Лоран се отличи с 22 точки и 12 борби.