Рилски спортист постигна първа победа във втората групова фаза (топ 6) на Балканската лига по баскетбол за мъже. Във втория кръг възпитаниците на Росен Барчовски се наложиха над гостуващия Куманово (Македония) с 88:75 (25:18, 16:16, 21:16, 26:25) точки.

Домакините, които имаха предимство в резултата през целия мач, поведоха с 9 точки в края на първата четвърт - 25:16. Във втората част аванса на играчите от Самоков достигна 14 точки - 41:27, а след това гостите направиха серия от 7:0. След почивката българските баскетболисти отново поведоха с 14 точки - 56:42. В последната част беше записана и най-голямата разлика в мача - 20 точки при 78:58 четири минути преди края, след което срещата се доиграваше.

За Рилски спортист петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Бранко Миркович вкара 21 точки, Тери Смит - 18, Бракстън Дюпри - 16, Христо Захариев - 15 и Тони Гуджино – 12 точки. За Куманово най-полезни бяха Урош Лукович с 26 точки и 14 борби, Александър Костоски добави 18 точки.

В следващия си мач от турнира Рилски спортист е домакин на Галил Гилбоа (Израел) на 7 март.