Рилски спортист загуби драматично с 82:83 при гостуването на последния в група "В" ОКК Белград в среща от Балканската баскетболна лига.

Поражението е трето в групата за отбора от Самоков, но Рилецо остава втори в класирането с точка по-малко от лидера Кожув.

Домакините от ОКК Белград изиграха силно първо полувреме и на почивката се оттеглиха с пет точки аванс - 45:40. Сърбите дори увеличиха преднината си след третата част на 9 точки - 64:55.

Самоковци направиха всичко възможно да осъществят обрат и бяха близо до това в заключителната част на мача. В последните секунди Бранко Миркович изравни с тройка за 82:82, но след това Алексей Нешович вкара фаул и донесе победата за Белград - 83:82.

Миркович бе най-резултатен за Рилски с 24 точки, Тони Гуджино се отличи с дабъл-дабъл - 23 точки и 14 борби. За Белград Алексей Нешович и Иван Маринкович вкараха по 16 точки.

Рилски вече си гарантира място в топ 6 на лигата, а в последния си мач от група В приема Кавала на 15 януари 2013 година.