Рилски спортист допусна втора загуба в топ 6 на Балканската лига по баскетбол за мъже и първо домакинско поражение от началото на турнира. В мач от третия кръг възпитаниците на Росен Барчовски отстъпиха пред защитаващия титлата си отбор на Галил Гилбоа (Израел) със 79:104 (15:27, 33:21, 14:29, 17:27) точки.

След успеха израелците оглавиха класирането в групата с 13 точки, на точка пред втория Левски. Рилски спортист е на предпоследната пета позиция с 10 точки. Гостите започнаха по-добре срещата и 19 секунди преди края на първата четвърт поведоха с 15 точки разлика - 27:12.

Домакините подобриха значително играта си и след 33:21 във втората част изравниха 48:48 на полувремето. Третата част започна със серия от 5:0 за Рилски спортист, след което гостите отговориха със серия от 9:0, а до края на частта продължиха да увеличават аванса си.

7:30 минути преди сирената баскетболистите на Галил Гилбоа имаха преднина от 20 точки - 87:67, а малко по-късно и от 25 точки - 102:77 и крайното 104:79.

С по 15 точки за Рилски спортист завършиха Тери Смит и Бранко Миркович. Христо Захариев добави 14 точки. За гостите силно игра Раким Сандърс с 20 точки и 12 борби, а по 17 точки добавиха Шон Тагарт и Джамар Смит.

"Не може да играем с такава защита, това е безобразно. Те са силен отбор, балансиран на всяка една позиция. Ние играем срещу по-различен отбор като класа, дисциплини и като всички. Вината е моя, защото не съм им обяснил защото не съм им обяснил, че излизат срещу коренно различен баскетбол. Трябва да си вземем поука. Те се борят за всяка топка, ние това не го правим и на тренировка. Трябва да спечелим два мача, за да сме сигурни, че ще се класираме за финалната четворка. Това е трудно. тази година Балканската лига е много силна", заяви след мача треньорът Росен Барчовски.