Рилски спортист разгроми Левски с 91:77 (24:19, 22:13, 32:16, 13:29) и не позволи на съперника си да заеме първото място в Националната баскетболна лига за мъже, предаде БТА.

Преди останалите срещи от 20-ия кръг Левски е равен на върха с Лукойл Академик, който играе срещу Черноморец, докато отборът от Самоков е трети с четири точки изоставане.

Рилски спортист не остави никакви шансове на съперника си и стигна до 14 точки разлика още на полувремето. В третата четвъртина на мача си пролича и разликата между двата отбора, като гостите набраха допълнителни 16 точки аванс при впечатляващото само за една част 32:16. В последната четвъртина на мача гостите от Самоков играха предимно с резерви, което позволи на Левски да съкрати част от срамната разлика и да завърши мача с 14 точки изоставане.

Великолепен мач за Рилски спортист изнесоха Анте Билобърк и Бранко Миркович, които завършиха с по 17 точки в актива си, а първият дори спечели девет борби под коша. Аарън Харпър вкара 14 точки за Левски, а други четирима играчи отбелязаха по десет.