Рилски спортист разгроми гостуващия Черноморец със 101:80 (19:22, 23:19, 34:16, 25:23) точки в мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига.

След успеха Рилски спортист се изкачи на трето място в класирането с 29 точки, на три точки зад лидера Лукойл Академик.

След равностойно първо полувреме възпитаниците на Росен Барчовски решиха всичко през третата част, която спечелиха с 34:16 точки. Преди финалните 10 минути Рилски спортист водеше с 19 точки - 76:57, а в края аванса на тима достигна 21 точки.

За победителите шестима играчи завършиха с двуцифрен точков актив. Бранко Миркович бе най-полезен с 21 точки, 4 борби и 6 асистенции, Христо Захариев завърши с 16 точки и 5 борби, а по 12 точки вкараха Бракстън Дюпри и Анджело Калояро.

За Черноморец Джеймс Тайлър завърши с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 16 борби. Кирил Райков добави 18 точки, а с по 14 точки завършиха Иво Славчев и Петър Ракович.