Рилски спортист победи Ямбол със 73:66 и спечели четвъртфиналната серия с 2-1 успеха. Така възпитаниците на треньора Росен Барчовски се класираха за полуфиналите на първенството на България по баскетбол за мъже, където ще играят с шампиона Лукойл Академик.

През първата част домакините допуснаха доста грешки, най-вече в стрелбата, и съвсем логично гостите от Ямбол поведоха в резултата след първите десет минути игра.

Баскетболистите на Рилски спортист направиха обрат в мача през втората част, най-вече благодарение на отличната игра и стрелба на Тери Смит, и се оттеглиха на почивката с аванс от седем точки - 37:30.

Второто полувреме бе доста равностойно, с чести изравнявания на резултата, но в крайна сметка баскетболистите на Рилски спортист стигнаха до победата в мача, а с това и в плейофа. За Рилски спортист най-резултатен бе Тери Смит с 24 точки, Христо Захариев отбеляза 17 точки, а Бранко Миркович и Тони Гуджино завършиха мача с по 12 точки.

Неманя Милошевич бе най-добрият реализатор за Ямбол със 17 точки, а Станислав Говедаров и Брайън Ормън завършиха с по 13 точки.

Трети мач от четвъртфиналните плейофи на първенството на България по баскетбол за мъже:
Рилски спортист - Ямбол - 73:66 (9:11, 28:19, 17:17, 10:19)