Рилски спортист загуби от гостуващия Черно море Порт Варна с 91:95 (24:21, 28:17, 14:23, 18:23, 7:11) точки след продължение в последен мач от 24-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Росен Барчовски водеха с 14 точки на почивката - 52:38, което бе й най-голямата им преднина. 8:56 минути преди сирената баскетболистите от Самоков имаха аванс от 73:61 точки, но варненци изравниха 75:75.

Три секунди преди края Тери Смит изравни с един наказателен удар - 84:84, но изпусна първия, а с това не успя да донесе победата на домакините в редовното време. В добавените 5 минути играчите на Рилски спортист водеха с 89:88, но гостите завършиха мача със серия от 7:2. За Рилски спортист Анджело Калояро направи "дабъл-дабъл" - 26 точки и 12 борби, 18 точки добави Тери Смит, Станислав Ваклинов завърши с 15 точки, а Бранко МИркович с 14 точки, 7 борби 11 асистенции.

За Черно море най-полезни бяха Симеон Илиев с 21 точки и Любиша Върчел със 17 точки и 11 борби.