Баскетболният отбор на Барселона победи с 99:85 Далас Маверикс. Звездата на тима от NBA Дирк Новицки не игра в мача заради подуто дясно коляно.

Пийт Майкъл и Хуан Карлос Наваро вкараха по 19 точки за Барселона, като до почивката авансът на домакините беше едва 2 точки.

Със силна трета част, която спечелиха с 32:16, 17-кратните първенци на Испания поведоха с 18 точки преди последната четвърт.

За гостите от Далас центърът Крис Камън вкара 15, Дарън Голисън добави 14, а ветеранът Елтън Бранд завърши с 10.
Първата среща от европейското турне на Маверикс беше в Берлин срещу местния Алба, а американците спечелиха с 89:84.

След срещата в каталунската столица Далас се прибира у дома и на 15 октомври посреща в нова проверка Хюстън Рокетс, а на 30 октомври стартира новия сезон с мач срещу Лейкърс.