Шампионът Лукойл Академик (София) записа 11-а победа за сезона в Националната баскетболна лига за мъже.

Момчетата на Димитриос Галанис победиха в 14-ия кръг
като гост Черноморец (Бургас) с 98:83 точки. "Студентите" стигнаха до успеха след по-добра игра в четвъртата част.

За победителите над всички бе гръцкият гард Димитрис
Вергинис с 20 точки, 9 борби и 4 асистенции. За домакините Тодор Тодоров се отличи с 21 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Левски пък загуби от Черно море Порт Варна с 82:84 (17:21, 20:15, 16:27, 29:21) точки.

След равностойно първо полувреме домакините водеха с точка - 37:36. Гостите поведоха с 10 точки - 63:53 преди финалните 10 минути, в които дори увеличиха аванса си на 11 точки - 70:59. Драмата настъпи минута преди края, когато с кош на Джумейн Джоунс "сините" намалиха на 76:81.

В следващите секунди варненци пропуснаха пет от общо осем наказателни удара и с тройка на Джоунс 16 секунди преди края домакините губеха само в точка - 82:83. Последва точен фаул на Стаменкович за Черно море, но 9 секунди преди края в последната си атака Чалмърс не успя да вкара кош и "сините" загубиха.

Педжа Стаменкович записа 24 точки и 11 борби за победителите, а с 18 точки и 7 борби се отличи Милян Пупович. За Левски Джумейн Джоунс вкара 20 точки и 5 борби, с 19 точки и 5 борби се отчете Христо Захариев. "Дабъл-дабъл" от 13 точки и 10 борби направи Николай Върбанов.

Спартак (Плевен) постигна втори успех като гост и общо четвърти от началото на сезона. Баскетболистите на Цветан Антов взеха гостуването си на Берое в Стара Загора и спечелиха със 77:66 точки. Най-резултатен за успеха бе Цветослав Острев със 17 точки, като добави и 7 борби и 6 асистенции в актива си. По 16 точки записаха Веселин Георгиев и Саша Топчов (11 борби). За домакините над всички бяха двете нови попълнения - Брандън Баудри и Джошуа Кроуфърд. Първият завърши с 24 точки и 10 борби, а вторият с 16 точки и 5 борби.