Нефтохимик 2010 победи гостуващия Берое (Стара
Загора) с 69:59 (24:15, 16:12, 8:20, 21:12) точки в среща от
23-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

След успеха възпитаничките на Петко Маринов се изкачиха на второ място в класирането с 33 точки, на две точки от лидера Левски.

Домакините изиграха силно първото полувреме, след което водеха с 40:27. Спад в играта им настъпи в третата четвърт, в която отбелязаха само 8 точки срещу 20 за Берое. Така гостенките намалиха пасива си само на точки - 47:48 преди последните 10 минути. В тях баскетболистките от Бургас отново подобриха играта си и 1:37 минута преди края имаха аванс от 12 точки - 69:57.

За победителките се отличиха Глория Браун с 25 точки и 19 борби, Секуина Томас с 15 точки и 12 борби, Борислава Христова с 12 точки и Мария Желязкова с 10 точки и 7 борби.